Auta używane Ruda Śląska: miniporadnik jak kupować

Jeśli stajemy przed kupnem używanego samochodu, powinniśmy podejść do tego rozsądnie i nie rzucać się na pierwszą lepszą ofertę. Trzeba zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy i poszukać uczciwego dealera. Nie warto stawiać na szybkie rozwiązania i okazje, bo w ten sposób możemy się nadziać. To chwyty często stosowane przez nieuczciwych sprzedawców.

Auta używane: sprawdź czy dealer udziela gwarancji

Zakup samochodu to bardzo poważna sprawa. W końcu auto ma nam służyć przez parę lat. Tymczasem nieuczciwi sprzedawcy robią wszystko, by wcisnąć złom i sprzedać to jako pojazd w dobrym stanie. Jednym ze sposobów na uniknięcie tego typu rzeczy jest sprawdzenie, czy dany dealer udziela gwarancji rozruchowej. Jeśli tak, to znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że nie damy się nadziać. Ktoś kto celowo sprzedaje nam przedmiot w złym stanie z reguły nie będzie chciał brać za niego odpowiedzialności. Warto dowiedzieć się jeszcze, jak długo będziemy mogli składać reklamację. Niektórzy dealerzy proponują nawet roczną gwarancję na auta używane Ruda Śląska. To wystarczający okres czasu, żeby rzeczywiście zweryfikować stan techniczny samochodu. Poza tym przed kupnem dobrze jest podjechać na przegląd techniczny. W ten sposób zyskamy realną ocenę danego modelu, a w razie, gdyby okazało się, że coś wymaga naprawy można negocjować cenę. Oczywiście wszystkiego nie da się uniknąć, dlatego do oglądania samochodu dobrze jest wybrać osobę, która choć trochę zna się na motoryzacji, żeby mogła realnie ocenić, czy dany pojazd warto kupić.

Uważaj na okazje, nie podejmuj decyzji pochopnie

Przy zakupie samochodu nie można w żadnym wypadku podejmować decyzji pod wpływem impulsu. Wielu sprzedawców, zwłaszcza tych nieuczciwych proponuje liczne okazje na auta używane Ruda Śląska. Cena, którą oferują jest naprawdę kusząca, ale niestety to tylko trik, bo w rzeczywistości samochód jest w złym stanie technicznym i w zasadzie nie nadaje się do użytku. Dlatego, jeśli tylko słyszymy, że musimy się natychmiast zdecydować, bo jak nie to samochód zostanie sprzedany komuś innemu, trzeba się dobrze zastanowić. Oczywiście czasami zdarzają się bardzo intratne propozycje, ale z reguły takie chwyty stosują oszuści, którzy chcą jak najszybciej pozbyć się towaru. W takich wypadkach powinna nam się zaświecić czerwona lampka. Z drugiej strony nie można zakładać, że każdy kto chce sprzedać samochód w okazyjnej cenie ma złe intencje. Czasem ktoś może potrzebować większego napływu gotówki. Żeby jednak uniknąć tego typu sytuacji nie warto przeprowadzać transakcji z prywatną osobą, której nie znamy, tylko postawić na zakup w renomowanym salonie, który długo istnieje na rynku. Choć w większości wypadków samochód będzie tam droższy, to będzie on pewniejszy. Prawdopodobnie dostaniemy na niego gwarancję, a dodatkowo możemy jeszcze w jednym miejscu zrobić przegląd i wybrać ubezpieczenie.

Dodaj komentarz