cv po angielsku

CV po angielsku. Kiedy warto je wysłać?

Szukanie nowej pracy to spore wyzwanie. Ofert jest wprawdzie dużo, ale tylko nieliczne są godne uwagi. W wielu przypadkach pracodawca wymaga znajomości języka obcego. Żeby się dobrze zaprezentować i pokazać, że nie jest to dla nas problem, warto wysłać CV po angielsku.

Wyróżnij się w tłumie

Zasady, które obowiązują przy przygotowaniu CV są takie same. Niezależnie, czy aplikacja jest pisana po polsku czy angielsku musi być w pełni profesjonalna. W przeciwnym razie będzie trudno dotrzeć do potencjalnego pracodawcy. W dobie , kiedy na jedno ogłoszenie przypada kilkadziesiąt odpowiedzi trzeba w jakiś sposób przyciągnąć uwagę. CV po angielsku musi być przede wszystkim czytelne. Wszystkie ważniejsze, z punktu widzenia pracodawcy rzeczy, powinny zostać wytłuszczone. Inaczej rezultaty będą mizerne, a podesłana aplikacja odrzucona. Żeby dobrze opracować dokument, należy posiadać zmysł estetyczny, lekkość pióra. CV po angielsku musi się dobrze prezentować i być przyjemne dla oka. Trzeba je umiejętnie przygotować. Nie jest to wcale proste. Nie każdy ma odpowiednie wyczucie i jest w stanie podołać zadaniu -stworzyć aplikacje w pełni profesjonalną, a przede wszystkim ciekawą. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zlecenie tego zadania firmie, która podejdzie fachowo do tematu. Copywriter po zebraniu informacji napisze dokument, używając języka korzyści, a grafik zadba o odpowiednią szatę graficzna. Tylko w ten sposób można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. CV powinno być bezbłędne. Nawet drobna literówka lub nieścisłość gramatyczna nie będą dobrze postrzegane i mogą spowodować odrzucenie kandydatury.

Przygotuj się do rozmowy

Jeśli już otrzymamy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, dobrze się do niej przygotujmy. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o dobór odpowiednego stroju, choć jest to dość istotne, ale przede wszystkim o kwestie merytoryczne. Z reguły, kiedy w ogłoszeniu pojawia się jako warunek konieczny znajomość angielskiego – trzeba się liczyć, że rekruter będzie to chciał zweryfikować. Tym bardziej, że pisanie nieprawdy odnośnie umiejętności językowych to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Wiele osób, chcąc zrobić dobre wrażenie, zawyża swoje kompetencje. To działanie dobre na krótką metę, bo już na pierwszym spotkaniu prawda może wyjść na jaw. W ten sposób nie tylko pokażemy się ze złej strony, ale również spalimy za sobą mosty. Może się okazać, że przy kolejnej rekrutacji znajomość języka obcego nie będzie wymagana. Wtedy jednak nie ma co liczyć, że zostaniemy zaproszeni, bo nikt nie chce współpracować z osobą, która mija się z prawdą. Jeśli dawno nie mieliśmy okazji mówić o angielsku, warto się trochę podszkolić, przypomnieć sobie podstawowe zasady gramatyki, rozwiązać kilka przykładowych testów. W ten sposób zwiększamy szanse na angaż i to kilkukrotnie. To bardzo ważne, dlatego lepiej się przyłożyć i zrobić wszystko co tylko się da, by dostać wymarzoną pracę, która będzie nam przynosiła satysfakcję i przyzwoity dochód.

Dodaj komentarz