bankowość prywatna kraków

Jak powinna funkcjonować bankowość prywatna Kraków?

Bankowość prywatna to prężnie rozwijająca się dziedzina. Jej głównym celem jest troska o klienta. W każdej chwili ma on dostęp do stanu swojego konta i może skonsultować się ze swoim opiekunem. W realizacji tego typu usług stawia się przede wszystkim na budowanie trwałych i dobrych relacji.

Czerp wzory od najlepszych

Bankowość prywatna, choć w Polsce jest czymś stosunkowo nowym, to w krajach Europy Zachodniej jest zupełnie normalnym zjawiskiem. Osoby fizyczne posiadające duże aktywa mogą liczyć na specjalne względy, takie jak wchodzenie bez kolejki lub też możliwość stałej konsultacji z przydzielonym opiekunem finansowym. Pozwala to uzyskać przejrzystość transakcji i zachowanie pełnej kontroli nad finansami. Bankowość prywatna Kraków nie jest taka sama dla każdego klienta. Każda osoba ma inne potrzeby. Jedni są skłonni do ryzyka, inni wolą stabilny ale pewny wzrost majątku. Są też różne potrzeby i sposoby pomnażania kapitału: od obligacji skarbowych przez skomplikowane operacje na giełdach, po inwestycje w nieruchomości i surowce. Najlepiej rozłożyć środki równomiernie, bo nie wiadomo które źródło będzie najefektywniejsze. W ten sposób można budować trwały kapitał na lata. Trzeba pamiętać, że by uzyskać efekt, należy podejmować systematyczne działania. O konkretnych zyskach można mówić jedynie odnosząc się do perspektywy długofalowej.

Wybieraj instytucje, która działa w zgodzie ze standardami KNF

Na rynku jest mnóstwo instytucji finansowych. Jedne pewne , inne ryzykowne. Z roku na rok powstaje coraz więcej parabanków, które żerują na niewiedzy klientów. Oferują usługi finansowe bez żadnego zabezpieczenia. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Z dnia na dzień firma może ogłosić bankructwo, a włożony kapitał będzie bardzo trudno odzyskać. Przykłady takich sytuacji można mnożyć. Jedna z najgłośniejszych afer w ciągu ostatnich lat jest związana z Amber Gold. Ta pseudo instytucja finansowa okazała się niewypłacalna. Wiele osób straciło w ten sposób oszczędności całego życia, których do tej pory nie może odzyskać. Żeby zabezpieczyć się przed takim scenariuszem, warto lokować środki w sprawdzonych instytucjach, które długo działają w branży, ale nie to powinno być głównym wyznacznikiem. Znacznie ważniejsze są standardy narzucane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). To instytucja publiczna powołana w celu kontroli nad rynkiem finansowym. Tylko w ten sposób można prowadzić bezpieczne transakcje. KNF publikuje na swojej stronie internetowej listę nierzetelnych firm, z którymi nie powinno się nawiązywać współpracy. Przed podjęciem decyzji komu powierzyć nasze pieniądze, zapoznajmy się z tymi informacjami.

Dodaj komentarz