Konferencja inaczej, czyli telekonferencja

Sala konferencyjna kojarzy nam się z ciężką, duszną atmosferą. Letnia kawa oraz rozpadające się kanapeczki z pastą jajeczną, nie są naszym ulubionym przysmakiem. Czy tak właśnie jest? Pospolite konferencje odchodzą już do lamusa, teraz w modzie są telekonferencje. Sprawdź, czemu warto postawić na telekonferencję.

Co to jest telekonferencja?

Telekonferencja to nic innego jak konferencja odbywana na odległość, przy użyciu urządzeń multimedialnych. Do najczęściej używanego sprzętu należą telefony (zazwyczaj brak funkcji obrazu) oraz laptopy z wbudowanymi kamerkami internetowymi. Coraz większa liczba dyrektorów i prezesów stawia na ten typ porozumiewania się z potencjalnymi kontrahentami. W firmach zagranicznych działania takie są na porządku dziennym. Uczestnicy tego typu spotkań stawiają je ponad każdy inny typ rozmowy (oczywiście oprócz rozmowy indywidualnej w tzw. cztery oczy). Do plusów takiego rozwiązania należy m.in możliwość przebywania w pomieszczeniu dla nas komfortowym, odbycie rozmowy o każdej porze dnia i nocy a także jej autentyczność ze względu na kontakt wzrokowy z partnerem poprzez kamerę.

Jakie jeszcze udogodnienia wprowadza telekoferencja?

Coraz chętniej wybierany typ konferencji wpłynął również na sektor informatyczny – jego rozwój powoduje, że aktualnie możliwe jest wykonywanie telekonferencji z wieloma osobami jednocześnie (bez żadnych zakłóceń i zrywania połączeń) a także zabezpieczenie jej przed potencjalnymi hakerami. Do oferowanych usług należy również możliwość odtwarzania obrazu i dźwięku po zakończonej konferencji co umożliwia m.in przedstawienie wypowiedzi kontrahenta osobom, które nie uczestniczyły w konferencji. Ponadto ten typ konferencji jest tańszy w przygotowaniu, wystarczy jedynie laptop oraz program do rozmów a także złącze internetowe. W dobie kryzysu jest to świetne rozwiązanie, które nie wymaga zamawiania cateringu czy wypożyczania krzeseł dla większej liczby gości. Niwelowane są również koszty podróży zagranicznych, gdyż każdą sprawę można poruszyć w trakcie telekonferencji. Ten typ konferencji jak widać ułatwia zdecydowanie życie i właśnie dzięki temu staje się tak popularny, a telekonferencja zdobywa szerzę fanów.

2 thoughts on “Konferencja inaczej, czyli telekonferencja

Dodaj komentarz