dainese

Kupujesz motocykl? Nie zapomnij skompletować stroju!

Choć na każdym kroku wszelkie media informują i przypominają o tym, aby nie jeździć na motocyklu bez odpowiedniego stroju, wciąż jest wielu motocyklistów, którzy nie przejmują się kwestią bezpieczeństwa, przez co narażają siebie i innych. Zobacz, dlaczego warto jest poświęcić trochę czasu i finansów, aby skompletować odpowiedni strój.

W razie wypadku

Każdy z nas, kto jest kierowcą, doskonale zdaje sobie sprawę, że na drodze zdarzają się różne, czasami niezależne od nas sytuacje. Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę, tym samym bardzo często ratując swoje życie, należy koniecznie skompletować odpowiedni strój. W skład jego wchodzą: kask, kurtka, spodnie, buty Dainese. Niektóre osoby decydują się również na zakup kombinezonu, który zastąpi nam kurtkę oraz spodnie. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jakość i materiał, z którego zostały one wykonane. Większość z nas, niestety, patrzy bardzo często przez pryzmat finansowy, przez co kupujemy albo gorszej jakości albo używany produkt. Ta druga opcja jest zdecydowanie błędem w przypadku zakupu kasku motocyklowego. Wynika to z faktu, iż wyściółka, która znajduje się w skorupie kasku, po kilkunastu godzinach od momentu użytkowania, dopasowuje się do głowy użytkownika kasku. Jeżeli więc odkupujemy już dopasowany do czyjejś głowy kask, wtedy pozbawiamy się części ochrony, którą mógłby nam zapewnić nowy model. Wracając do kwestii jakości i materiału, to warto jest zwrócić uwagę na tę kwestię przede wszystkim z powodu ochronnych. Wiadome jest, że wysokiej jakości kurtka motocyklowa zapewni nam większą ochronę niż jej tańszy odpowiednik i będzie nam służyła jeszcze przez długie lata.

Jak dopasować odzież do własnych potrzeb?

Przymierzając poszczególne elementy stroju musimy koniecznie pamiętać o tym, aby odpowiednio je dopasować. Strój nie powinien być ani za luźny, ani nie powinien nas obciskać. Nasz wygoda jest bardzo istotnym elementem. W końcu jazda na motocyklu jest przede wszystkim sportem, który powinien nam dostarczać radości, dlatego nie pozbywajmy się jej poprzez zakupienie niekomfortowej kurtki motocyklowej, czy spodni. W trakcie zakupów, jeżeli jesteśmy laikami w temacie motocykli i odzieży dla zmotoryzowanych, warto jest poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie. Ich wiedza oraz doświadczenie może okazać się bardzo użyteczne. Przy okazji będą oni w stanie polecić nam dobrą firmę. Jedną z najchętniej wybieranych marek przez motocyklistów jest Dainese.

2 thoughts on “Kupujesz motocykl? Nie zapomnij skompletować stroju!

Dodaj komentarz