komis samochodowy zabrze

Oferta dla Ciebie komis samochodowy Ruda Śląska

Komisów samochodowych mamy coraz więcej, co jest oczywiste, ponieważ coraz więcej osób ma pieniądze na kupno i utrzymanie samochodu, choć nie zawsze na kupno samochodu nowego. Po naszych drogach jeździ coraz więcej pojazdów, prawie każdy ma teraz prawo jazdy.

Do jakiego komisu się udać?

Komisy samochodowe mogą być prywatne, bądź tez powstające przy salonach samochodowych i firmowane przez konkretną markę, co jednak nie oznacza, że można tam znaleźć pojazdy tylko tego producenta. Dlaczego taki komis może okazać się lepszy? Komis samochodowy Ruda Śląska oferuje przede wszystkim samochody, które na pewno pochodzą z legalnego źródła, a w prywatnych komisach różnie z tym bywa, nie mówiąc już o autach sprzedawanych na giełdach samochodowych. Wszystkie pojazdy, jakie trafiają do komisu są poddawane drobiazgowej kontroli technicznej i wszystkie dopuszczone do sprzedaży, czyli mające kontakt z klientami są w pełni sprawne i przejdą najbliższy przegląd techniczny, który jest niezbędny. W pojedynczych, małych komisach zdarza się często, że właściciele podkręcają historię samochodu. Zatajają usterki, stłuczki i próbują wmówić klientowi, że pojazd właściwie nie jeździł, a jedynie stał w garażu, że tylko raz w tygodniu ktoś nim do kościoła jechał . Nie dajmy się na to nabrać.

Najważniejsze kroki przed zakupem

Przed zakupem spróbujmy obejrzeć co najmniej kilka samochodów wystawionych w danym komisie. Choćbyśmy nawet byli zainteresowani tylko jednym modelem. Analizując więcej ofert sprawdzimy, czy przy każdym jest jakiś problem, jeśli tak to jest to podejrzane i lepiej udać się do jakiegoś komisu, który jest bezpieczny. Komis samochodowy Ruda Śląska to miejsce, w którym na pewno będziemy mogli zobaczyć wszystkie pojazdy i o wszystko dokładnie wypytać, a odpowiedzi będą pewne i prawdziwe. Merytoryczna rozmowa to podstawa. Poza tym warto też spróbować zapytać o jazdę próbną. Sprzedający powinien się na nią zgodzić. Inaczej możemy podejrzewać, że w czasie jazdy da się zauważyć jakieś usterki, które powinny być zatajone. Trzeba bardzo uważać przy kupnie aut używanych. Sprawdźmy nie tylko sam samochód, ale również wszelkie dokumenty z nim związane, czy na pewno pochodzi on z legalnego źródła i którym będziemy właścicielem z kolei. Najlepiej wybierzmy się na oględziny z jakimś zaufanym mechanikiem, jeśli tylko mamy taką możliwość, albo z kimś kogo samochody fascynują, wtedy mamy gwarancję, że dostrzeże on nawet skrywane rysy lub uszkodzenia.

Czas na umowę

Umowa powinna być skonstruowana specjalnie dla nas, ponieważ każda transakcja jest trochę inna. Zawsze powinna być napisana w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron. Nie może być tak, że podpisujemy umowę i na przykład dostajemy z niej tylko ksero. Tak samo nam, jak i sprzedającemu należy się oryginał. Sprawdźmy też, czy osoba, która na umowie się podpisała jest do tego upoważniona. Czasem mogą to robić wszyscy sprzedający w danym komisie, a czasem tylko dyrektor.

Dodaj komentarz