rękawice motocyklowa

Pierwsze w życiu: motocykl, kombinezon, buty i rękawice motocyklowe

Będąc początkującym motocyklistom, dopiero co po zdaniu na prawo jazdy lub po prostu kierowcą, który pomyślał, że chciałby pojeździć na motorze, trzeba dobrze przemyśleć zakup pierwszej maszyny, najlepiej posłuchać kilku ważnych rad.

Pierwsza radość

Na pewno rozglądając się za swoim pierwszym motocyklem będziemy mocno podekscytowani, ważne, żebyśmy nie dali zwieść się pozorom i naprawdę uważnie przyjrzeli się każdej maszynie, jaka wpadnie nam w oko, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na zakup używanej. Pierwszym parametrem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę to na pewno konstrukcja, waga i rozmiar motocykla. Muszą być one dość dobrze dopasowane do naszych możliwości fizycznych, ale również do naszych umiejętności. Mała drobna kobieta, rzadko kiedy będzie w stanie sobie poradzić z trzystu kilogramowym motorem. I na prostej drodze, a już w szczególności wtedy, gdy będzie go musiała podnieść, jeśli z jakiegoś powodu się przewróci. Sterowność takiego pojazdu również nie będzie zbyt dobra dla początkującego, lepiej nauczyć się dobrze panować nad czymś lżejszym a potem przerzucić się na cięższe maszyny. Wysokość i ilość miejsca do siedzenia tez jest istotna. W zależności od tego, do czego zamierzamy używać motocykla możemy mieć różne wymagania. Jeśli interesują nas wyścigi to motocykl w typie sportowym będzie idealny, jego siedzenie nie zawsze jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla pasażera, ale wtedy raczej nie spędzamy długich godzin non stop na motorze. Szersze i dłuższe siedzenia wybierzmy wtedy, gdy chcemy z motorem podróżować i to zapewne nie samodzielnie.

Pierwszy motocykl, pierwsze akcesoria

Do motocykla zakupmy również kask, kurtkę, spodnie i rękawice motocyklowe. Także w odpowiednim rozmiarze, najlepiej nowe, nie używane. Będziemy ich używać długie lata, jeśli zdecydujemy się na modele wysokiej jakości i takie, które będą do nas dopasowane. W przeciwnym razie może się okazać, że po pół roku będziemy zmuszeni kupić nowe. Wracając jeszcze do samego motocykla na początek warto wybrać pojemność silnika, która nie będzie może szczególnie widowiskowa, ale zapewni bezpieczne użytkowanie. Przyspieszenie do trzystu kilometrów na godzinę, raczej nie będzie nam potrzebne, zanim nauczymy się do końca panować nad maszyną zdecydujmy się na coś spokojniejszego, a jeśli w pewnym momencie będziemy przekonani, że umiemy prowadzić i, że motory to nasza pasja, a może zechcemy brać udział w wyścigach, wtedy najwyżej kupimy coś większego. Początkującym polecamy koniecznie rękawice motocyklowe, które pozwalają zwiększyć przyczepność dłoni do kierownicy, co wspomaga bezpieczeństwo.

Ruszamy w drogę

Wyposażeni w bezpieczny i dopasowany do nas motor, kask, który chroni nasza głowę, kombinezon, który chroni ciało i rękawice motocyklowe, które chronią dłonie, możemy ruszać na pierwsza wyprawę. Polecamy i przestrzegamy niech nie poniesie Cię radość jazdy, przestrzegaj przepisów, a szczególnie ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz