cv po angielsku

Przygotuj dobre CV po angielsku i zwiększ swoje szanse na rynku pracy

CV jest bardzo ważne i pozwala wyróżnić się w tłumie innych kandydatów. W większości wypadków wysyłamy je w języku polskim. Są jednak firmy, zwłaszcza zagraniczne, które jako wymóg stawiają przesłanie CV po angielsku. Trzeba je dobrze przygotować, bo będzie ono kluczowym elementem decydującym o tym, czy dostaniemy się do następnego etapu rekrutacji.

Jak dobrze przygotować CV

Przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, niezależnie od języka, obowiązują takie same reguły. CV po angielsku powinno być przede wszystkim czytelne i przejrzyste, by zaciekawiło rekrutera. Trzeba zatroszczyć się o odpowiednią szatę graficzną no i oczywiście o samą treść. Nasze doświadczenie zawodowe musi być napisane językiem korzyści. Sukcesy oraz ważniejsze rzeczy należy szczególnie podkreślić. Pamiętajmy, że osoba, która zajmuje się rekrutacją nie ma czasu na dokładne studiowanie każdego nadesłanego dokumentu. Zazwyczaj tylko pobieżnie skanuje wzrokiem najważniejsze elementy. Codziennie dostaje setki CV. O tym, czy kandydat zakwalifikuje się do następnego etapu decyduje m.in. to, czy będzie umiał się dobrze przedstawić i wyróżnić na tle innych. Stąd tak ważne jest, by dokument by opracowany z najwyższą starannością. Musi również być atrakcyjny wizualnie.

Zwróć uwagę na szczegóły

CV po angielsku dużo mówi o danym kandydacie. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o samą treść i historię zawodową, ale również o sposób jego przygotowania. Nie mogą się tam pojawić literówki, bo to może zdyskwalifikować potencjalnego kandydata. Oczywiście zależy to od stanowiska, bo w branży budowalnej nikt nie przejmuje się ortografią. Jednak jeśli składamy aplikacje na menedżera, sekretarkę, handlowca itp., rekrutrzy zwracają już uwagę na takie rzeczy. To zawody, które wymagają kontaktu z klientem również w formie pisemnej. Trzeba się umieć dobrze zaprezentować. Równie istotny jest format zapisywanie pliku. Najlepiej, by CV w postaci elektronicznej było wysyłane jako pdf. Elementów, na które trzeba zwrócić uwagę jest wiele. Stąd przygotowanie dobrego dokumentu to prawdziwa sztuka. Nie jest łatwo to zrobić samodzielnie. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zlecenie tego zadania specjalistycznym firmom, które zajmują się tym profesjonalnie. Dokument trafi w ręce grafika, który zajmie się jego ostatecznym kształtem, a Copywriter zadba o odpowiednią treść. W ten sposób powstanie perfekcyjnie przygotowana aplikacja, która znacznie zwiększa szanse na rynku pracy i pozwala się wybić na tle innych.

Nie pisz nieprawdy

Jednym z częściej popełnianych błędów jest podawanie fałszywych informacji o swoich umiejętnościach i doświadczeniu zawodowym. To bardzo złe podejście. Tak naprawdę wszystko można sprawdzić. Kandydaci często zawyżają swoje kompetencje językowe. Tymczasem można to łatwo zweryfikować, a jeśli firma stawia jako warunek konieczny znajomość języka obcego, to trzeba się liczyć z tym, że przeprowadzi testy. Trzeba wysyłać CV zgodne z prawdą, bo kłamstwo, prędzej czy później, wyjdzie na jaw.

Dodaj komentarz