platyna

Skupowanie platyny sposobem na szybki zastrzyk gotówki

Platyna to bardzo wartościowy pierwiastek chemiczny, który wykorzystuje się na szeroką skalę w branży motoryzacyjnej. Stąd jest na niego tak ogromne zapotrzebowanie, a ze sprzedaży zużytych katalizatorów, tygli i innych wytopów w punkcie skupu złomu można otrzymać całkiem pokaźną sumę.

Nie sprzedawaj platyny byle komu

Platyna jest bardzo pożądanym pierwiastkiem. Wykorzystuje się ją na masową skalę do produkcji katalizatorów samochodowych, dlatego jej sprzedaż jest tak lukratywna. Jeśli posiadasz w domu rzeczy, które mogą w swoim składzie zawierać platynę, nie wyrzucaj ich. Można na tym naprawdę dobrze zarobić. Wystarczy tylko znaleźć skup platyny.

Jest wiele takich miejsc, ale nie wszystkie oferują takie same stawki. Czasem różnica w cenie jest naprawdę duża. Poza tym niektórzy nie wydają żadnych dokumentów potwierdzających zakup transakcji. Takich firm zdecydowanie lepiej jest unikać, bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak i nie otrzymamy takiej kwoty, jaka nam się należy.

Profesjonalny skup platyny dysponuje doświadczoną ekipą pracowników i profesjonalnym sprzętem pozwalającym na precyzyjną analizę składu dostarczonego materiału, a także szybką wycenę. Badanie jest wykonywane na miejscu dzięki czemu jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał nas oszukać. Wszystkie procedury będą czytelne, a na koniec oprócz gotówki konsultant wyda stosowne zaświadczenie. Doświadczeni pracownicy punktów skupu złomu potrafią szybko wycenić dany materiał.

Sprzedaż również przez internet

Pierwiastek można sprzedać rożnymi kanałami. Najpopularniejszym jest oczywiście skup platyny, ale coraz więcej osób decyduje się na transakcje przez internet. Wówczas materiał po wstępnych ustaleniach wysyła się do firmy zajmującej się zbieraniem i przetwarzaniem złomu. Po wycenie otrzymuje się pieniądze przelewem. To bardzo wygodna forma w czasach, kiedy każdy się spieszy, a sprawy w dużej mierze załatwia się zdalnie.

W przypadku większej ilości surowca na sprzedaż można umówić się z przedstawicielem punktu skupu, by przyjechał na miejsce i kupił materiał. Priorytetem jest dobro klienta, dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na wysłanie transportu po dane rzeczy. Analiza składu stopu jest wtedy wykonywana na miejscu u klienta. Używa się w tym celu przenośnych urządzeń, które są w stanie precyzyjnie określić ile wartościowych pierwiastków występuje w dostarczonym materiale i wypłacenie klientowi gotówki na miejscu.

Ważne są dobre relacje między kupującym a sprzedawcą. Taką świadomość mają też właściciele punktów skupu, którzy wiedzą, że tylko w ten sposób można w sposób długofalowy zdobyć klientów, zarówno tych dużych jak i mniejszych. Oczywiście pozyskanie stałego i dużego zlecenia jest bardzo ważne, ale o indywidualnych klientów również trzeba zadbać. Kiedy będą dobrze potraktowani, w przyszłości też dostarczą materiał. Poza tym mogą polecić innym dany punkt skupu platyny. W ten sposób przedsiębiorca może liczyć na ciągły ruch i stały przypływ gotówki.

Dodaj komentarz