Bezpieczni pasażerowie to spokojny kierowca.

Będąc kierowcą trzeba się nauczyć bycia odpowiedzialnym za innych. Prowadząc samochód nie jesteśmy sami, a przynajmniej nie zawsze. Bardzo często towarzyszą nam pasażerowie, czasem nawet dzieci. Poza tym, nawet jeśli nie ma nikogo w naszym samochodzie to przecież w innych pojazdach są również ludzie: młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni. Dlatego po pierwsze musimy jeździć tak, żeby nie narazić siebie ani innych na jakiekolwiek nieprzyjemności, na jakiekolwiek uszczerbki na zdrowiu. To podstawa, która jest najważniejsza.

Ale możemy zrobić jeszcze więcej, zwłaszcza, jeśli często wozimy pasażerów, szczególnie tych najmłodszych, na przykład, jeśli odwozimy dzieci do szkoły. Jak zrobić jeszcze więcej dla ich bezpieczeństwa? Otóż przede wszystkim trzeba poważnie zastanowić się nad ubezpieczeniem NNW dla pasażerów, czyli ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Niestety na razie mało osób z tej możliwości korzysta, ale chyba czas to zmienić. Skoro ubezpieczamy samochód, a jest on dla nas mniej istotny, niż nasza rodzina, to dlaczego nie ubezpieczymy tych osób, które są najważniejsze, a które przewozimy naszym samochodem. Ubezpieczenie NNW można wykupić zarówno dla kierowcy, jak i właśnie dla pasażerów. To bardzo dobra inwestycja, ponieważ w razie wypadku pokrywa koszty leczenia, a te bywają bardzo uciążliwe i duże. Rehabilitacja chociażby potrafi kosztować kilkaset złotych za spotkanie.

Nikt z nas nie chce, żeby stało się coś złego, ale bywa tak, że nie da się tego uniknąć. Możemy ubezpieczyć albo osoby, albo pojazd. To znaczy albo ubezpieczamy tych, którzy poruszają się tym konkretnym samochodem, na przykład naszym rodzinnym albo ubezpieczamy kierowcę, który może prowadzić jakikolwiek samochód, a ubezpieczenie będzie obowiązywało. Jeżdżąc rodzinnie warto pomyśleć raczej o tej pierwszej opcji, bo obojętnie kto będzie wiózł nasze dzieci będą one w tym pojeździe ubezpieczone.
www.sielsiaubezpieczenia.pl