Wypożyczenie kampera: Co warto zabrać ze sobą w podróż?

Masz już wypożyczony kamper i planujesz już podróż? Jeśli jesteś w trakcie planowania listy niezbędnych rzeczy, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, co warto zabrać ze sobą w podróż i na co trzeba zwrócić uwagę podczas pakowania.

Pierwsza rzecz: komplet naczyń

Kiedy nasze wakacje ograniczają się do hotelu i jednego miejsca, wtedy nie trzeba wiele pakować. Wystarczy zabrać ze sobą ubrania, kosmetyki, pieniądze oraz odpowiednie dokumenty i praktycznie jesteśmy gotowi, aby wyruszyć w podróż. Niestety, pakowanie, gdy decydujemy się na wypożyczenie kampera, jest zdecydowanie trudniejsze, a lista o wiele dłuższa. Musimy zacząć myśleć bardziej perspektywicznie, a ponadto sytuacja wymaga od nas o wiele lepszej organizacji oraz tego, byśmy przewidywali niektóre rzeczy. Co w takim razie warto zabrać ze sobą w podróż? Przede wszystkim komplet odpowiednich naczyń. Jeżeli jesteś nastawiony na to, że w trakcie wyjazdów będziesz często sam gotował, wtedy koniecznie zaopatrz kamper w komplet podstawowych garnków oraz patelnię. Warto też jest zainwestować w komplet sztućców oraz czajnik. Najlepszym rozwiązaniem jest czajnik do grzania na gazie, który nie zabiera przy tym fużo prądu. Jeśli zaś chodzi o resztę naczyń, to radziłabym ograniczyć się do plastikowych talerzy, tych płytkich i głębokich, jak i do kubeczków. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko czas na zmywanie, ale również bardzo cenną wodę.

Druga rzecz: woda

Woda jest bardzo cenna. Nie tylko gasi nasze pragnienie, ale także wykorzystujemy ją, aby utrzymać czystość, jak i higienę osobistą. Warto wziąć ze sobą niegazowaną wodę do gotowania, w szczególności, gdy jedziemy do kraju, w którym trudno jest ją kupić lub jest bardzo droga. Oczywiście, każdy kamper, niezależnie od tego, czy stawiamy na wypożyczenie kampera, czy mamy własny pojazd, posiada przeciętnie 100-litrowy pojemnik na wodę, ale powinna ona Ci służyć jedynie do kąpieli i mycia naczyń. Natomiast w celach spożywczych, czy higienicznych lepiej jest używać wody mineralnej.

Trzecia rzecz: jedzenie

Oczywiście, na nic Ci będzie komplet garnków, jeżeli nie masz do nich co włożyć. Dlatego też przed każdym wyjazdem warto jest zrobić gruntowne zakupy. Warto wziąć ze sobą takie uniwersalne produkty, jak: makaron, ryż, kaszę, jakieś gotowe sosy, jeśli nie chcesz dużo czasu spędzić przy garnkach. Poza tym dobrze jest mieć kawę, czy herbatę.

Dodaj komentarz