bikini

Załóż bikini i wyjdź na plażę. Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Lubisz opalać się na słońcu w pięknym bikini? Pogoda jest bardzo zachęcająca. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, by wizyta na plaży nie skończyła się tragicznie.

Unikaj długiej ekspozycji na słońcu

Wakacje, plaża to bardzo zachęcające perspektywy. Każdy chce, by jego ciało przybrało brązowy odcień. Niestety, podczas jednego posiedzenia nie da się szybko i bezpiecznie opalić. Może to być zwyczajnie niebezpieczne. Żeby zażywać słonecznych kąpieli i nie narażać się na nadmierne działanie promieni UV, trzeba pamiętać o kremach z filtrem. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Preparaty do pielęgnacji powinniśmy dopasować w zależności od karnacji i od tego jak mocno świeci słońce. Na początek opalania trzeba stosować kremy z jak najwyższym filtrem. Później stopniowo można dobierać słabsze preparaty. Bikini to idealny strój na plażę. Należy jednak pamiętać, by nie leżeć plackiem na słońcu przez kilka godzin. Długotrwała ekspozycja jest bardzo szkodliwa. Przegrzanie organizmu, poparzenia, utrata przytomności – to tylko niektóre elementy, które mogą być niebezpieczne. Lepiej siedzieć w cieniu i nie wychodzić na najmocniejsze słońce. Nawet pod drzewami i w wodzie można się opalić. Powinniśmy też pamiętać o regularnym nawadnianiu i zakładaniu czapek. Tylko tak będzie można względnie bezpiecznie spędzić na plaży kilka godzin.

Wybierz bikini z dobrej tkaniny

Przy wyborze bikini powinniśmy się kierować nie tylko wyglądem i dopasowaniem do sylwetki, ale przede wszystkim rodzajem materiału, z którego jest wykonany strój. Tkanina powinna szybko wysychać. Tylko w ten sposób można komfortowo spędzać czas nad wodą. Niestety, wiele modeli, zwłaszcza tych z supermarketów, nie jest przystosowanych na plaże. Długo schną, a do tego są mało komfortowe i skrojone w taki sposób, że utrudniają swobodne poruszania. Ważne jest, by przy wyborze bikini kierować się przede wszystkim jakością. Strój ma być perfekcyjnie wykonany, dobrze skrojony. Musi przede wszystkim dobrze leżeć. Inaczej będziemy się źle czuć. Opalając się na plaży, trzeba mieć dobrze dopasowany strój. Każda kobieta ma inną sylwetkę. Kobietom o niewielkim biuście zaleca się stosowanie biustonoszy z dużymi wzorami, które optycznie powiększają miseczki. Z kolei paniom z obszernymi udami proponuje się pareo. Trików na to, by dobrze się ubrać i czuć na plaży jest wiele. Ważne jest, by dobrać bikini tak, by bez kompleksów leżeć na plaży.

Dodaj komentarz